"hayatımın çoğunu hissettiklerimi hissetmemeye çalışarak geçirdim." -pretty little liars

Wynonna Earp

- 2. sezon 2. bölüm
Stone Walls and Steel Bars
Reklamı Geç


Çeviri Notları:
Arkadaşlar geç çeviri için özür dilerim. Maalesef altyazı kaynağı akşam yedi sekiz gibi çıktı. İyi seyirler :)

Jesus: Genelde Hristiyan aileler İsa'nın adını çocuklarına vermese de, "Hesus" olarak Latin aileler çocuklarına bu ismi verebiliyor.

zorlu sevgi: bir sevdiğinize ya da yakınınıza, kendi iyilikleri için kötü bir alışkanlıklarını düzeltmeleri adına katı ve disiplinli davranma eylemi.

Banliyo kenti/kasabası: Banliyö kenti veya banliyö kasabası, ikamet edenlerinin normalde başka bir yerde çalıştığı bir yerleşimdir.

Mareşal: Askerlik rütbesi olan mareşallik ve şeriften işinden farklı olarak, ABD'nin federal mareşal ve yardımcılarının görevi genel olarak hapisten ya da kanundan kaçanları adalete teslim etmektir. Görevleri ABD başkanını korumaktan, mahkemelerin ve önemli tanıkların korunmasına kadar değişebilir.
Dizide Wynonna'nın dedesi olan WYATT EARP gerçek hayatta yaşamış ve kardeşleri ve dostu DOC HOLLIDAY ile mareşal yardımcılığı yapmış, kanun kaçaklarının peşine düşmüştür. Hatta ünlü COLT silah PEACEMAKER gerçekten de 1800'lerde yaşamış Wyatt'ın silahıdır yani Supernatural çakması falan değil :)
Daha önce şerif/mareşal ayrımına dikkat etmediğim için bu bilgiyi paylaşmamıştım ve özür dileyerek Dolls'un şerif yardımcısı değil mareşal yardımcısı olduğu düzeltiyorum. Siyah Rozet ekibi de bir bakıma "kanun kaçağı" iblislerin peşinde yani mareşaller.

Mürver çiçeği: şarap, likör yapmak için kullanılan bir bitki.
Gazap Yolu: Mad Max: Fury Road filmine gönderme.

Bölüm çevirisi hakkında düşüncelerinizi çevirmenlerimizle paylaşın, çeviriyi değerlendirin.

Wynonna Earp Wynonna Earp Dizinin profil sayfasına git. Dizinin Facebook Fan Sayfası Henüz bir fan sayfası eklenmemiş. Facebook'ta bu diziye ait bir fan sayfanız varsa bize yazın. Sayfanıza bağlantı verelim.

/ Dizinin diğer bölümleri

Hata bildir!

Bölüm hakkında ne dediler?

Yorum yazmak için üye girişi yapmanız gerekiyor.

Popüler yorumlar (2)

- Yorumlar yükleniyor. Lütfen bekleyiniz...

Çeviri Değerlendirmeleri


  • Bu haftanın popüler dizileri
  • The 100 The 100 5. sezon 7. bölüm
  • Into the Badlands Into the Badlands 3. sezon 8. bölüm
  • Supergirl Supergirl 3. sezon 23. bölüm
  • Claws Claws 2. sezon 2. bölüm